fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Міжнародні організації заощадили Україні до 40% коштів на ліки

Mižnarodni organizaciї zaoščadyly Ukraїni do 40% koštiv na liky
Рахункова палата України оприлюднила звіт щодо моніторингу витрат на закупівлю ліків за кордоном. Згідно із наведеними даними, зміна процедур закупівлі дозволила суттєво заощадити на придбанні імпортних медикаментів, при цьому не погіршуючи їхню якість та вимоги до закуповуваних препаратів
Rahunkova palata Ukraїny opryljudnyla zvit ščodo monitoryngu vytrat na zakupivlju likiv za kordonom. Zgidno iz navedenymy danymy, zmina procedur zakupivli dozvolyla suttjevo zaoščadyty na prydbanni importnyh medykamentiv, pry ćomu ne pogiršujučy їhnju jakisť ta vymogy do zakupovuvanyh preparativ
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як вдалося заощадити бюджетні кошти. Закупівля ліків через міжнародні організації є більш економічно доцільною, ніж через Міністерство охорони здоровя, йдеться у звіті Рахункової палати. Зокрема стало відомо, що участь у процедурах закупівель міжнародних організацій дала змогу заощадити до 40% виділених з бюджету грошей на ліки. За отриманими даними, низка препаратів була придбана у 26 разів дешевше, ніж це робило МОЗ до 2015 року. У МОЗ повідомили, що заощаджені кошти будуть також спрямовані на додаткові закупівлі медикаментів. Залучення міжнародних інституцій, за словами очільниці міністерства Уляни Супрун, спрямоване на блокування на українському ринку фармацевтичних посередників, котрі тривалий час отримували надприбутки на процедурі закупівель. Також цей крок має на меті підвищити якість препаратів, котрі закуповують в Україну. Коли впровадили таку закупівельну практику. Закуповувати ліки через міжнародні організації, зокрема, ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents, почали у 2015 році. В уряді стверджують, що таким чином вони уникають корупційної складової процесу. На критику щодо затримок із постачанням у МОЗ зауважують, що триває вдосконалення схеми постачання та взаємодії зі складами. Нагадаємо, раніше ми повідомляли дані рейтингу щодо електронних закупівель у регіонах за допомогою платформи ProZorro. Перше місце за рівнем використання ProZorro посідає Дніпро та область. Тут електронні закупівлі проводяться від серпня 2015 року. На другому місці — Донецька область, де велика кількість закупівель відбувається для відновлення об’єктів цивільної та військової інфраструктури. Третю сходинку посідає Вінницька область.
Реклама 👇 Замовити

Як вдалося заощадити бюджетні кошти

Закупівля ліків через міжнародні організації є більш економічно доцільною, ніж через Міністерство охорони здоров’я, йдеться у звіті Рахункової палати. Зокрема стало відомо, що участь у процедурах закупівель міжнародних організацій дала змогу заощадити до 40% виділених з бюджету грошей на ліки. За отриманими даними, низка препаратів була придбана у 26 разів дешевше, ніж це робило МОЗ до 2015 року.

У МОЗ повідомили, що заощаджені кошти будуть також спрямовані на додаткові закупівлі медикаментів. Залучення міжнародних інституцій, за словами очільниці міністерства Уляни Супрун, спрямоване на блокування на українському ринку фармацевтичних посередників, котрі тривалий час отримували надприбутки на процедурі закупівель. Також цей крок має на меті підвищити якість препаратів, котрі закуповують в Україну.

Коли впровадили таку закупівельну практику

Закуповувати ліки через міжнародні організації, зокрема, ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents, почали у 2015 році. В уряді стверджують, що таким чином вони уникають корупційної складової процесу. На критику щодо затримок із постачанням у МОЗ зауважують, що триває вдосконалення схеми постачання та взаємодії зі складами.

Нагадаємо, раніше ми повідомлялиМіжнародні організації заощадили Україні до 40% коштів на ліки 1На ProZorro визначено трійку регіонів-лідерів закупівель дані рейтингу щодо електронних закупівель у регіонах за допомогою платформи ProZorro. Перше місце за рівнем використання ProZorro посідає Дніпро та область. Тут електронні закупівлі проводяться від серпня 2015 року. На другому місці — Донецька область, де велика кількість закупівель відбувається для відновлення об’єктів цивільної та військової інфраструктури. Третю сходинку посідає Вінницька область.

Теґи: медицина
Джерело: «BBC Україна»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: