Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Дослідники CERN вперше зафіксували зустріч двох фотонів

Doslidnyky CERN vperše zafiksuvaly zustrič dvoh fotoniv

Надзвичайно рідкісне явище – зустріч двох фотонів, яка закінчується зміною їхнього напрямку руху, – зафіксували на детекторі ATLAS, у Європейській організації ядерних досліджень (CERN)
Nadzvyčajno ridkisne javyšče – zustrič dvoh fotoniv, jaka zakinčujeťsja zminoju їhńogo naprjamku ruhu, – zafiksuvaly na detektori ATLAS, u Jevropejśkij organizaciї jadernyh doslidžeń (CERN)
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Великий адронний колайдер CERN розкрив нові факти про світло. Фізики повідомили про перше в історії пряме спостереження взаємодії пари фотонів з високими енергіями. Зіткнення важких іонів на надвисоких швидкостях створило чисті умови, за яких дослідники змогли підібратися до вивчення розсіювання світла. Що нового ми можемо дізнатися про світло. Явище розсіювання одного фотона на іншому залишалось примарним протягом десятків років, допоки у 2015 році колайдер не запустили вдруге, підвищивши його потужність. Тоді дослідники з лабораторії ATLAS провели зіткнення іонів атомів свинцю на високих енергіях та зрозуміли, що дуже скоро зможуть отримати свідчення справжнього прямого розсіювання фотонів. Науковці продовжать вивчати результати зіткнень та випадки інших прямих взаємодій фотонів. Наступне вікно для зіткнення важких іонів заплановане на 2018 рік. Існує висока ймовірність того, що чергове збільшення потужностей на ВАК розкриє нам нові дивовижні факти про частинки світла. Рекомендуємо до прочитання матеріал про те, як гелеві кульки на сковорідці зробили українця популярним серед фізиків. А ще вченим з Університету Колорадо в Боулдері вдалося розробити матеріал, який має властивість пасивного охолодження. Йому для цього не потрібна ні вода, ні електрика. Він знижує температуру під дією сонячного світла. Також дізнавайтеся, як нічне освітлення впливає на дерева у мегаполісах.

Великий адронний колайдер CERN розкрив нові факти про світло. Фізики повідомили про перше в історії пряме спостереження взаємодії пари фотонів з високими енергіями. Зіткнення важких іонів на надвисоких швидкостях створило «чисті» умови, за яких дослідники змогли підібратися до вивчення розсіювання світла.

Що нового ми можемо дізнатися про світло

Явище розсіювання одного фотона на іншому залишалось примарним протягом десятків років, допоки у 2015 році колайдер не запустили вдруге, підвищивши його потужність. Тоді дослідники з лабораторії ATLAS провели зіткнення іонів атомів свинцю на високих енергіях та зрозуміли, що дуже скоро зможуть отримати свідчення справжнього прямого розсіювання фотонів. Науковці продовжать вивчати результати зіткнень та випадки інших прямих взаємодій фотонів. Наступне вікно для зіткнення важких іонів заплановане на 2018 рік. Існує висока ймовірність того, що чергове збільшення потужностей на ВАК розкриє нам нові дивовижні факти про частинки світла.

Це явище є неможливим у класичних теоріях електромагнетизму; тож цей результат став чутливим тестом для нашого розуміння квантової теорії електромагнетизму

Ден Товей, дослідник з експерименту ATLAS

Рекомендуємо до прочитання матеріал про те, як гелеві кульки на сковорідці зробили українця популярним серед фізиків. А ще вченим з Університету Колорадо в Боулдері вдалося розробити матеріал, який має властивість пасивного охолодження. Йому для цього не потрібна ні вода, ні електрика. Він знижує температуру під дією сонячного світла. Також дізнавайтеся, як нічне освітлення впливає на дерева у мегаполісах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: