Кіберспорт може стати однією з офіційних дисциплін Олімпіади. Про це в інтерв’ю Associated Press розповів співпрезидент комітету з проведення Ігор в Парижі Тоні Естангет.
Кіберспорт на Олімпійських іграх
Відомо, що програму Олімпійських ігор 2024 року визначатимуть у 2019 році. А фінальне рішення Міжнародний олімпійський комітет прийме після змагань у Токіо у 2020 році.
Тоні Естангет пояснив, що не хоче відразу відмовлятися від можливої участі в Олімпійських іграх і пропонує спробувати налагодити мости між кіберспортом і МОК.
Тим часом кіберспорт б’є рекорди призових фондів: змагання кіберспортсменів The International 2017 з гри Dota 2 мають можливість розділити між собою $20 млн. Таку вражаючу та рекордну суму зібрали завдяки користувачам, яку купували так звані «Бойові перепустки». При цьому лише 25% від цих продажів йдуть до призового фонду чемпіонату. Завершальний етап чемпіонату відбудеться із 7 по 12 серпня в Сіетлі.
Ми повинні вивчити це питання. Не можна просто говорити, що це не про нас і не про Олімпіаду
Турнір The International 2017
The International 2017 – уже сьомий щорічний турнір з гри Dota 2 від компанії Valve. Усього в бою зійдуться 18 найсильніших колективів з усього світу. Переможці отримають не тільки грошовий приз, а й кубок у вигляді «Егіди Безсмертя».
Цьогорічний чемпіонат запам’ятається українським фанатам кіберспорту також тим, що одна з найвідоміших українських команд Natus Vincere (Na`Vi) вперше не поїде на нього. Адже вона програла команді Vega Squadron у рамках групової стадії закритої кваліфікації. Група Natus Vincere не потрапила в четвірку лідерів: вона виграла 5 матчів і програла 4. У сумі команді не вистачило балів, щоб вийти в наступний етап турніру. У 2011 році група стала переможцем, отримавши $1 млн.
До речі, учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Такого висновку дійшли науковці German Sports University, які вивчали кібератлетів. Атлети кіберспорту виконують до 400 рухів на клавіатурі та миші за хвилину. Це в чотири рази більше, ніж для звичайної людини. При цьому рухи асиметричні, і це вимагає одночасної активності різних ділянок мозку. Дослідник каже, що такий рівень напруження не спостерігається в інших видах спорту. Це стосується і тенісистів, яким потрібний високий рівень координації очей. Кількість гормону кортизолу, який виділяється у кіберспортсменів, майже така сама, як у автогонщиків. У поєднанні з високим пульсом це нагадує стан марафонця. Не забуваємо про моторні здібності. Тому кіберспорт такий же вимогливий, якщо не більше, як інші види спорту.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар