fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

На горі Піп Іван у Карпатах відновлять обсерваторію

Na gori Pip Ivan u Karpatah vidnovljať observatoriju
Заяву про намір відновити обсерваторію зробила глава Міносвіти Лілія Гриневич. За її словами, відновлення установи сприятиме розвитку української науки і поліпшенню міжнародних відносин
Zajavu pro namir vidnovyty observatoriju zrobyla glava Minosvity Lilija Grynevyč. Za її slovamy, vidnovlennja ustanovy spryjatyme rozvytku ukraїnśkoї nauky i polipšennju mižnarodnyh vidnosyn
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У цьому році заплановано встановлення метеорологічного обладнання, пізніше і астрономічного телескопа, який буде працювати на обєкті. Обсерваторія буде відроджена за підтримки МОН. Як розвиватиметься обсерваторія. Крім астрономічно-метеорологічних спостережень, тут планується створити науковий центр. У ньому будуть досліджувати флору і фауну Карпатського національного природного парку та екологію регіону. Реалізувати проект будуть Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Варшавський університет. Після відновлення студенти обох навчальних закладів зможуть проходити в установі практику і проводити наукові дослідження на базі, яку дає обсерваторія. До речі, нагадаємо, що 21 серпня 2017 року відбудеться найдовше затемнення Сонця в історії. Вчені прогнозують, що Місяць затулить Сонце на 1,5 години. Очікується, що сонячна корона буде в кілька разів більшою, ніж під час попередніх затемнень. Спостерігати за сонячним затемненням 21 серпня зможуть тільки ті, хто перебуває на території США, а також частково в Західній Європі та Південній Америці. Любителів спостережень за Сонцем в Україні змушені розчарувати. На території нашої країни це астрономічне явище видно не буде. До речі, місто Карбондейл у США стане унікальним місцем, де спостерігатимуться 2 повних сонячних затемнення протягом 7 років – у 2017 і 2024 роках. В момент і в точці найбільшого затемнення напрямок на сонце (азимут) становитиме 198°, а висота сонця над горизонтом становитиме 64°.
Реклама 👇 Замовити

У цьому році заплановано встановлення метеорологічного обладнання, пізніше і астрономічного телескопа, який буде працювати на об’єкті. Обсерваторія буде відроджена за підтримки МОН.

Як розвиватиметься обсерваторія

Крім астрономічно-метеорологічних спостережень, тут планується створити науковий центр. У ньому будуть досліджувати флору і фауну Карпатського національного природного парку та екологію регіону. Реалізувати проект будуть Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Варшавський університет. Після відновлення студенти обох навчальних закладів зможуть проходити в установі практику і проводити наукові дослідження на базі, яку дає обсерваторія.

До речі, нагадаємо, що 21 серпня 2017 року відбудеться найдовше затемнення СонцяНа горі Піп Іван у Карпатах відновлять обсерваторію 1У серпні жителі США побачать найдовше в історії затемнення Сонця в історії. Вчені прогнозують, що Місяць затулить Сонце на 1,5 години. Очікується, що сонячна корона буде в кілька разів більшою, ніж під час попередніх затемнень. Спостерігати за сонячним затемненням 21 серпня зможуть тільки ті, хто перебуває на території США, а також частково в Західній Європі та Південній Америці. Любителів спостережень за Сонцем в Україні змушені розчарувати. На території нашої країни це астрономічне явище видно не буде. До речі, місто Карбондейл у США стане унікальним місцем, де спостерігатимуться 2 повних сонячних затемнення протягом 7 років – у 2017 і 2024 роках. В момент і в точці найбільшого затемнення напрямок на сонце (азимут) становитиме 198°, а висота сонця над горизонтом становитиме 64°.

Теґи: наука
Джерело: NEWSONE.UA

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: