Україна за роки незалежності уклала 16 угод про вільну торгівлю

Ukraїna za roky nezaležnosti uklala 16 ugod pro viľnu torgivlju

Найбільш широка зона вільної торгівлі була укладена Україною і Європейським Союзом. Офіційно ЗВТ набере чинності з 1 вересня 2017 року

Najbiľš šyroka zona viľnoї torgivli bula ukladena Ukraїnoju i Jevropejśkym Sojuzom. Oficijno ZVT nabere čynnosti z 1 veresnja 2017 roku

Угоди покривають 45 країн. Нагадаємо, що Україна має угоду про вільну торгівлю з Канадою, що включає в себе торгівлю товарами і державні закупівлі, Грузією, Македонією, Чорногорією, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія). Також український бізнес має можливість користуватися Генеральною системою преференцій США, в рамках якої передбачено безмитний експорт близько 5000 видів товарів.

Економічний вплив угод

Експорт товарів з України у січні-травні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зріс на 25,9%, імпорт — на 28,6%. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс на 25,2% — до $6,755 млрд. Імпорт товарів з країн ЄС зріс на 21,3% — до $ 7,812 млрд. і становив 42,1% в загальному обсязі імпорту.

Нещодавно ми писали, що мита на нові легковики з Канади обнулять не відразу. Передбачено перехідний період на вісім років. У перший рік доведеться платити 7/8 від базової ставки в 7% від митної вартості, тобто, 6,125%, у другий рік – 3/4 (5,25%) і т.д. Також група компаній «АИС» — один із найбільших автохолдингів українського ринку — виходить на ринок електромобілів, імпортованих із Штатів.

Інші види міжнародної співпраці в Україні

Раніше ми писали про інші види співпраці, не лише торгівлю. Зокрема, Україна співпрацює із Польщею у сфері громадського транспорту. Як повідомляється, 2 міських автобуса ZAZ 10C були передані міській владі польського міста — це лише частина обумовленої співпраці. Згідно з умовами контракту, Україна надасть 11 автобусів, які повинні будуть відпрацювати 7 років. Одразу після офіційної презентації транспорт вийшов на муніципальні маршрути і здійснює перевезення пасажирів.

В науковій сфері співпраця триває навіть із далекими країнами. Так, українські науковці будуть переймати досвід австралійських вчених у сфері досліджень Антарктики та ефективного управлінням станціями.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: