fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Україна за роки незалежності уклала 16 угод про вільну торгівлю

Ukraїna za roky nezaležnosti uklala 16 ugod pro viľnu torgivlju

Найбільш широка зона вільної торгівлі була укладена Україною і Європейським Союзом. Офіційно ЗВТ набере чинності з 1 вересня 2017 року
Najbiľš šyroka zona viľnoї torgivli bula ukladena Ukraїnoju i Jevropejśkym Sojuzom. Oficijno ZVT nabere čynnosti z 1 veresnja 2017 roku
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Угоди покривають 45 країн. Нагадаємо, що Україна має угоду про вільну торгівлю з Канадою, що включає в себе торгівлю товарами і державні закупівлі, Грузією, Македонією, Чорногорією, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія). Також український бізнес має можливість користуватися Генеральною системою преференцій США, в рамках якої передбачено безмитний експорт близько 5000 видів товарів. Економічний вплив угод. Експорт товарів з України у січні-травні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зріс на 25,9%, імпорт — на 28,6%. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс на 25,2% — до $6,755 млрд. Імпорт товарів з країн ЄС зріс на 21,3% — до $ 7,812 млрд. і становив 42,1% в загальному обсязі імпорту. Нещодавно ми писали, що мита на нові легковики з Канади обнулять не відразу. Передбачено перехідний період на вісім років. У перший рік доведеться платити 7/8 від базової ставки в 7% від митної вартості, тобто, 6,125%, у другий рік – 3/4 (5,25%) і т.д. Також група компаній АИС — один із найбільших автохолдингів українського ринку — виходить на ринок електромобілів, імпортованих із Штатів. Інші види міжнародної співпраці в Україні. Раніше ми писали про інші види співпраці, не лише торгівлю. Зокрема, Україна співпрацює із Польщею у сфері громадського транспорту. Як повідомляється, 2 міських автобуса ZAZ 10C були передані міській владі польського міста — це лише частина обумовленої співпраці. Згідно з умовами контракту, Україна надасть 11 автобусів, які повинні будуть відпрацювати 7 років. Одразу після офіційної презентації транспорт вийшов на муніципальні маршрути і здійснює перевезення пасажирів. В науковій сфері співпраця триває навіть із далекими країнами. Так, українські науковці будуть переймати досвід австралійських вчених у сфері досліджень Антарктики та ефективного управлінням станціями.

Угоди покривають 45 країн. Нагадаємо, що Україна має угоду про вільну торгівлю з Канадою, що включає в себе торгівлю товарами і державні закупівлі, Грузією, Македонією, Чорногорією, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія). Також український бізнес має можливість користуватися Генеральною системою преференцій США, в рамках якої передбачено безмитний експорт близько 5000 видів товарів.

Економічний вплив угод

Експорт товарів з України у січні-травні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зріс на 25,9%, імпорт — на 28,6%. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс на 25,2% — до $6,755 млрд. Імпорт товарів з країн ЄС зріс на 21,3% — до $ 7,812 млрд. і становив 42,1% в загальному обсязі імпорту.

Нещодавно ми писали, що мита на нові легковики з Канади обнулять не відразу. Передбачено перехідний період на вісім років. У перший рік доведеться платити 7/8 від базової ставки в 7% від митної вартості, тобто, 6,125%, у другий рік – 3/4 (5,25%) і т.д. Також група компаній «АИС» — один із найбільших автохолдингів українського ринку — виходить на ринок електромобілів, імпортованих із Штатів.

Інші види міжнародної співпраці в Україні

Раніше ми писали про інші види співпраці, не лише торгівлю. Зокрема, Україна співпрацює із Польщею у сфері громадського транспорту. Як повідомляється, 2 міських автобуса ZAZ 10C були передані міській владі польського міста — це лише частина обумовленої співпраці. Згідно з умовами контракту, Україна надасть 11 автобусів, які повинні будуть відпрацювати 7 років. Одразу після офіційної презентації транспорт вийшов на муніципальні маршрути і здійснює перевезення пасажирів.

В науковій сфері співпраця триває навіть із далекими країнами. Так, українські науковці будуть переймати досвід австралійських вчених у сфері досліджень Антарктики та ефективного управлінням станціями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: