fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В ЄС ракета-носій з українським двигуном вийшла на орбіту

V JeS raketa-nosij z ukraїnśkym dvygunom vyjšla na orbitu
Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном успішно вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000
Jevropejśka raketa-nosij (RN) legkogo klasu Vega z ukraїnśkym dvygunom uspišno vyvela na sonjačno-synhronni orbity italijśkyj rozviduvaľnyj suputnyk OPTSAT-3000
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що відбулося. Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном у середу вранці успішно вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, а також франко-ізраїльський супутник Venμs глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus. Це — 10-й запуск в рамках програми і 2-й — у 2017 році. Обидва супутники ДЗЗ виготовлені ізраїльським оборонним концерном Israel Aerospace Industries (IAI). Ракета-носій Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1,2 тис км супутників масою до 1,2 тис кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1,5 тис кг. Який український компонент використовується у розробці. Маршовий двигун для IV ступеня РН RD-868P розробило держпідприємство КБ Південне — а виготовило цей двигун інше державне підприємство ВО Південмаш. Обидві компанії розташовані у Дніпрі. Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року. З травня 2013 року ЕSА розпочало комерційну експлуатацію нової РН. Як довго триватиме співпраця. У липні 2017 року українські учасники спільної програми Vega продовжили укладений у 2012 році контракт з європейським підрядником — італійською Avio SpA на постачання серійних двигунів для РН Vega до 2020 року. Нагадаємо, що український уряд та ESA підписали угоду про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях у 2008 році. До складу ESA входять 17 європейських країн.
Реклама 👇 Замовити

Що відбулося

Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном у середу вранці успішно вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, а також франко-ізраїльський супутник Venμs глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus. Це — 10-й запуск в рамках програми і 2-й — у 2017 році.

Обидва супутники ДЗЗ виготовлені ізраїльським оборонним концерном Israel Aerospace Industries (IAI). Ракета-носій Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1,2 тис км супутників масою до 1,2 тис кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1,5 тис кг.

Який український компонент використовується у розробці

Маршовий двигун для IV ступеня РН RD-868P розробило держпідприємство «КБ Південне» — а виготовило цей двигун інше державне підприємство «ВО “Південмаш”». Обидві компанії розташовані у Дніпрі. Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року. З травня 2013 року ЕSА розпочало комерційну експлуатацію нової РН.

Як довго триватиме співпраця

У липні 2017 року українські учасники спільної програми Vega продовжили укладений у 2012 році контракт з європейським підрядником — італійською Avio SpA на постачання серійних двигунів для РН Vega до 2020 року. Нагадаємо, що український уряд та ESA підписали угоду про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях у 2008 році. До складу ESA входять 17 європейських країн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: