fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Без крісел та котиків — як здолати «ступор» у роботі з текстами

Bez krisel ta kotykiv — jak zdolaty «stupor» u roboti z tekstamy
Якщо написання текстів — ваша щоденна робота (як приміром, у нас), за декілька місяців ви зіткнетеся із відчуттям, що не можете «вичавити» із себе жодного путящого рядка. Як побороти «творчий блок» та писати навіть тоді, коли бракує натхнення? Є буквально декілька простих правил та змін у вашій роботі, котрі дадуть раду вашому «творчому ступорові»
Jakščo napysannja tekstiv — vaša ščodenna robota (jak prymirom, u nas), za dekiľka misjaciv vy zitknetesja iz vidčuttjam, ščo ne možete «vyčavyty» iz sebe žodnogo putjaščogo rjadka. Jak poboroty «tvorčyj blok» ta pysaty naviť todi, koly brakuje nathnennja? Je bukvaľno dekiľka prostyh pravyl ta zmin u vašij roboti, kotri daduť radu vašomu «tvorčomu stuporovi»
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Типова проблема всіх, хто змушений створювати тексти оберемками — письменницький блок. Рано чи пізно доведеться змушувати себе, буквально вичавлювати текст. А якщо ви за фахом копірайтер, журналіст чи автор нон-фікшн книжок, поняття творча криза для вас може стати вкрай згубним явищем. Ось 5 способів побороти відчуття, що ви застрягли у глухому куті. Заведіть короткий список завдань. Дуже короткий. Типова помилка новачка — намагання заповнити список завданнями на місяць наперед, в яких вже за день-другий буде годі розібратися. Понад 6 завдань щодоби — неприпустимо багато. Вам варто подбати про свою працездатність та ефективність і здатність в принципі упоратися з такою кількістю інформації, людей чи зустрічей. Тому включайте до такого списку першочергові великі завдання і уникайте низки дрібних, які можна включити до складу згаданих вище великих. Встановіть додаток для самоконтролю. Як би ми не уникали сучасних ґаджетів, та мобільні, настільні чи веб-додатки для самоконтролю — необхідна річ. Якщо ви не можете самостійно відмовитися від перегляду котиків, смішних (і не дуже) жартів, гортання стрічки Facebook — настав час обмежити до них доступ за допомогою інструментів, котрі блокуватимуть доступ до таких сайтів та контролюватимуть природу витрат вашого робочого часу впродовж дня. Користуйтеся щоденником для моніторингу продуктивності та витрат енергії. Для контролю продуктивності та напрамків витрат енергії можете скористатися шаблоном Energy Journal — або іншими методами занотовування своїх справ та видів діяльності упродовж дня, тижня чи місяця. Стеження за витратами енергії та часу потрібне, аби зрозуміти, звідки виникає відчуття хронічної втоми, перепрацювання чи тотальної забіганості. Скоригувавши дієту, спосіб життя, щоденні звички і навіть час, коли ви лягаєте спати та прокидаєтеся, ви зможете суттєво підвищити свою продуктивність. Подбайте про належне освітлення. Втома очей при недостатньому чи надмірно яскравому освітленні — найбільш частий симптом, який свідчить про потреби змін (а також причина, чому ви почуваєтеся виснаженим та втомленим, навіть коли справ не надто багато). Брак світла чи надміру штучна температура ламп у вашому робочому кабінеті чи на робочому місці може викликати чимало небажаних наслідків як для здоровя, так і для результативності вашої роботи. Тому не варто нехтувати можливістю встановити додаткову лампу. Придбайте стіл-трансформер або стійку для роботи стоячи. Коли люди стоять, то діють і думають швидше, аніж коли ліниво вмощуються у мяких зручних кріслах. Саме тому все більше компаній переходить до практики нарад на ногах — спробуйте стіл-трансформер чи невелике робоче місце, де можна протягом години-півтори працювати стоячи. Коли вам потрібно працювати швидше та мислити сфокусованіше, вставайте. Коли треба розслабитися чи взяти паузу й обміркувати все належним чином, — сідайте в крісло.
Реклама 👇 Замовити

Типова проблема всіх, хто змушений створювати тексти оберемками — «письменницький блок». Рано чи пізно доведеться змушувати себе, буквально «вичавлювати» текст. А якщо ви за фахом копірайтер, журналіст чи автор нон-фікшн книжок, поняття «творча криза» для вас може стати вкрай згубним явищем. Ось 5 способів побороти відчуття, що ви «застрягли» у глухому куті.

Заведіть короткий список завдань. Дуже короткий

Типова помилка новачка — намагання заповнити список завданнями на місяць наперед, в яких вже за день-другий буде годі розібратися. Понад 6 завдань щодоби — неприпустимо багато. Вам варто подбати про свою працездатність та ефективність і здатність в принципі упоратися з такою кількістю інформації, людей чи зустрічей. Тому включайте до такого списку першочергові великі завдання і уникайте низки дрібних, які можна включити до складу згаданих вище великих.

Встановіть додаток для самоконтролю

Як би ми не уникали сучасних ґаджетівБез крісел та котиків — як здолати «ступор» у роботі з текстами 1Де не варто користуватися смартфоном, та мобільні, настільні чи веб-додатки для самоконтролю — необхідна річ. Якщо ви не можете самостійно відмовитися від перегляду котиків, смішних (і не дуже) жартів, гортання стрічки FacebookБез крісел та котиків — як здолати «ступор» у роботі з текстами 2Facebook планує запустити сервіс платних новин — настав час обмежити до них доступ за допомогою інструментів, котрі блокуватимуть доступ до таких сайтів та контролюватимуть природу витрат вашого робочого часу впродовж дня.

Користуйтеся щоденником для моніторингу продуктивності та витрат енергії

Для контролю продуктивності та напрамків витрат енергії можете скористатися шаблоном Energy Journal — або іншими методами занотовування своїх справ та видів діяльності упродовж дня, тижня чи місяця. Стеження за витратами енергії та часу потрібне, аби зрозуміти, звідки виникає відчуття хронічної втоми, перепрацювання чи тотальної «забіганості». Скоригувавши дієту, спосіб життя, щоденні звички і навіть час, коли ви лягаєте спати та прокидаєтеся, ви зможете суттєво підвищити свою продуктивність.

Подбайте про належне освітлення

Втома очей при недостатньому чи надмірно яскравому освітленні — найбільш частий симптом, який свідчить про потреби змін (а також причина, чому ви почуваєтеся виснаженим та втомленим, навіть коли справ не надто багато). Брак світла чи надміру штучна температура ламп у вашому робочому кабінеті чи на робочому місці може викликати чимало небажаних наслідків як для здоров’я, так і для результативності вашої роботи. Тому не варто нехтувати можливістю встановити додаткову лампу.

Придбайте стіл-трансформер або стійку для роботи стоячи

Коли люди стоять, то діють і думають швидше, аніж коли ліниво вмощуються у м’яких зручних кріслах. Саме тому все більше компаній переходить до практики «нарад на ногах» — спробуйте стіл-трансформер чи невелике робоче місце, де можна протягом години-півтори працювати стоячи. Коли вам потрібно працювати швидше та мислити сфокусованіше, вставайте. Коли треба розслабитися чи взяти паузу й обміркувати все належним чином, — сідайте в крісло.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: