Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

ЄС розробить єдині стандарти якості продуктів харчування

JeS rozrobyť jedyni standarty jakosti produktiv harčuvannja

Європейська комісія встала на бік східноєвропейських держав в суперечці про стандарти якості харчових продуктів. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у четвер, 27 липня, після зустрічі з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо заявив про те, що наявність різних норм для різних держав є неприйнятною практикою — і це треба змінити
Jevropejśka komisija vstala na bik shidnojevropejśkyh deržav v superečci pro standarty jakosti harčovyh produktiv. Glava Jevrokomisiї Žan-Klod Junker u četver, 27 lypnja, pislja zustriči z prem'jer-ministrom Slovaččyny Robertom Fico zajavyv pro te, ščo najavnisť riznyh norm dlja riznyh deržav je nepryjnjatnoju praktykoju — i ce treba zminyty
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  З чим повязано нові заяви. Угорщина і Словаччина на початку 2017 року представили результати експертизи. Згідно з нею, продукти, що продаються в цих країнах, істотно відрізняються від їхніх еквівалентів, що надходять до західноєвропейських держав. Наприклад, супові добавки Knorr в Східній Європі на 20% менші, ніж такі ж приправи в західноєвропейських магазинах. У Словаччині продукти відрізняються великою кількістю жиру і меншим вмістом мяса, замість цукру при виробництві часто використовуються підсолоджувачі, а замість фруктових добавок — штучні ароматизатори. Саме цей стан речей прагнуть змінити ініціатори нових стандартів. Виробники харчової продукції звинувачення спростували і назвали відмінності в рецептурі наслідком смакових переваг різних національностей. Юнкер заявив, що не приймає подібних пояснень і оголосив про намір Єврокомісії покласти край дискримінації в харчовій галузі. В свою чергу премєр-міністр Словаччини назвав важливим той факт, що Єврокомісія визнає ситуацію несправедливою. Комусь це може здатися смішним, але для нас це серйозна політична проблема, — заявив він. Які стандарти щодо харчових продуктів зараз діють у ЄС. За нинішніми правилами, компанії-виробники харчових продуктів мають право замінювати інгредієнти в залежності від місця продажу за умови, що на упаковці вказано змінений склад. Жан-Клод Юнкер пообіцяв розробити новий звід правил до вересня 2017 року. В даний час Єврокомісія займається розглядом скарг, що надійшли від 21 держави, що входять в ЄС.
28.07.2017,14:01
0
Pixabay, CC

З чим пов’язано нові заяви

Угорщина і Словаччина на початку 2017 року представили результати експертизи. Згідно з нею, продукти, що продаються в цих країнах, істотно відрізняються від їхніх еквівалентів, що надходять до західноєвропейських держав. Наприклад, супові добавки Knorr в Східній Європі на 20% менші, ніж такі ж приправи в західноєвропейських магазинах. У Словаччині продукти відрізняються великою кількістю жиру і меншим вмістом м’яса, замість цукру при виробництві часто використовуються підсолоджувачі, а замість фруктових добавок — штучні ароматизатори. Саме цей стан речей прагнуть змінити ініціатори нових стандартів.

Виробники харчової продукції звинувачення спростували і назвали відмінності в рецептурі наслідком смакових переваг різних національностей. Юнкер заявив, що не приймає подібних пояснень і оголосив про намір Єврокомісії «покласти край дискримінації в харчовій галузі». В свою чергу прем’єр-міністр Словаччини назвав важливим той факт, що Єврокомісія визнає ситуацію несправедливою. «Комусь це може здатися смішним, але для нас це серйозна політична проблема», — заявив він.

Які стандарти щодо харчових продуктів зараз діють у ЄС

За нинішніми правилами, компанії-виробники харчових продуктів мають право замінювати інгредієнти в залежності від місця продажу за умови, що на упаковці вказано змінений склад. Жан-Клод Юнкер пообіцяв розробити новий звід правил до вересня 2017 року. В даний час Єврокомісія займається розглядом скарг, що надійшли від 21 держави, що входять в ЄС.

Теґи: ЄС
Джерело: DW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: