fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

ЄС розробить єдині стандарти якості продуктів харчування

JeS rozrobyť jedyni standarty jakosti produktiv harčuvannja
Європейська комісія встала на бік східноєвропейських держав в суперечці про стандарти якості харчових продуктів. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у четвер, 27 липня, після зустрічі з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо заявив про те, що наявність різних норм для різних держав є неприйнятною практикою — і це треба змінити
Jevropejśka komisija vstala na bik shidnojevropejśkyh deržav v superečci pro standarty jakosti harčovyh produktiv. Glava Jevrokomisiї Žan-Klod Junker u četver, 27 lypnja, pislja zustriči z prem'jer-ministrom Slovaččyny Robertom Fico zajavyv pro te, ščo najavnisť riznyh norm dlja riznyh deržav je nepryjnjatnoju praktykoju — i ce treba zminyty
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  З чим повязано нові заяви. Угорщина і Словаччина на початку 2017 року представили результати експертизи. Згідно з нею, продукти, що продаються в цих країнах, істотно відрізняються від їхніх еквівалентів, що надходять до західноєвропейських держав. Наприклад, супові добавки Knorr в Східній Європі на 20% менші, ніж такі ж приправи в західноєвропейських магазинах. У Словаччині продукти відрізняються великою кількістю жиру і меншим вмістом мяса, замість цукру при виробництві часто використовуються підсолоджувачі, а замість фруктових добавок — штучні ароматизатори. Саме цей стан речей прагнуть змінити ініціатори нових стандартів. Виробники харчової продукції звинувачення спростували і назвали відмінності в рецептурі наслідком смакових переваг різних національностей. Юнкер заявив, що не приймає подібних пояснень і оголосив про намір Єврокомісії покласти край дискримінації в харчовій галузі. В свою чергу премєр-міністр Словаччини назвав важливим той факт, що Єврокомісія визнає ситуацію несправедливою. Комусь це може здатися смішним, але для нас це серйозна політична проблема, — заявив він. Які стандарти щодо харчових продуктів зараз діють у ЄС. За нинішніми правилами, компанії-виробники харчових продуктів мають право замінювати інгредієнти в залежності від місця продажу за умови, що на упаковці вказано змінений склад. Жан-Клод Юнкер пообіцяв розробити новий звід правил до вересня 2017 року. В даний час Єврокомісія займається розглядом скарг, що надійшли від 21 держави, що входять в ЄС.
28.07.2017,14:01
0
Pixabay, CC
Реклама 👇 Замовити

З чим пов’язано нові заяви

Угорщина і Словаччина на початку 2017 року представили результати експертизи. Згідно з нею, продукти, що продаються в цих країнах, істотно відрізняються від їхніх еквівалентів, що надходять до західноєвропейських держав. Наприклад, супові добавки Knorr в Східній Європі на 20% менші, ніж такі ж приправи в західноєвропейських магазинах. У Словаччині продукти відрізняються великою кількістю жиру і меншим вмістом м’яса, замість цукру при виробництві часто використовуються підсолоджувачі, а замість фруктових добавок — штучні ароматизатори. Саме цей стан речей прагнуть змінити ініціатори нових стандартів.

Виробники харчової продукції звинувачення спростували і назвали відмінності в рецептурі наслідком смакових переваг різних національностей. Юнкер заявив, що не приймає подібних пояснень і оголосив про намір Єврокомісії «покласти край дискримінації в харчовій галузі». В свою чергу прем’єр-міністр Словаччини назвав важливим той факт, що Єврокомісія визнає ситуацію несправедливою. «Комусь це може здатися смішним, але для нас це серйозна політична проблема», — заявив він.

Які стандарти щодо харчових продуктів зараз діють у ЄС

За нинішніми правилами, компанії-виробники харчових продуктів мають право замінювати інгредієнти в залежності від місця продажу за умови, що на упаковці вказано змінений склад. Жан-Клод Юнкер пообіцяв розробити новий звід правил до вересня 2017 року. В даний час Єврокомісія займається розглядом скарг, що надійшли від 21 держави, що входять в ЄСЄС розробить єдині стандарти якості продуктів харчування 1ЄС скасує платний роумінг для 6 країн Східного партнерства.

Теґи: ЄС
Джерело: DW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: