fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Упродовж місяця над Україною триватиме зорепад

Uprodovž misjacja nad Ukraїnoju tryvatyme zorepad
Зокрема, 27 липня у небі можна буде побачити до 10 Дельта-Акваридів, 2 серпня — близько 5  Каприкорнідів, а 13 серпня — до півсотні Персеїдів
Zokrema, 27 lypnja u nebi možna bude pobačyty do 10 Deľta-Akvarydiv, 2 serpnja — blyźko 5  Kaprykornidiv, a 13 serpnja — do pivsotni Perseїdiv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Завідувач відділом Фізики планетних систем ГАО НАН України Анатолій Відьмаченко розповів, що зазвичай зоряні дощі спостерігаються у період наближення до Землі комет, з якими пов’язують метеорні потоки. На часі дізнатися більше про зорепад. Де і як можна буде побачити зорепад. Метеорні потоки можуть спостерігатися багато тисяч років. Ядро комети розпадається на дрібні частинки тривалий час. Кометні пилинки на орбіті небесного тіла можуть залишатися дуже довго. Перша згадка про Персеїди датується 36 роком н.е., хоча цей потік, існував і до цього. Досі Персеїди — це інтенсивний метеорний потік. Персеїди видно ввечерi близько 22 години майже в центрi небесної сфери з невеликим вiдхиленням на пiвдень. У них дуже велика швидкiсть, тому цi метеори займають велику площу на небосхилi. Вилiтають із точки високо над горизонтом, але розходяться у рiзнi боки. Каприкорніди вилітають із сузіря Козерога, яке розташоване в південній півкулі неба. Назва потоку походить від слова Каприкорнус (латинською назва сузір’я Козерога). Метеори із потоку Дельта-Аквариди північні видно всю ніч. Вони зявляються у місці, де розташоване сузіря Водолія. Як довго спостерігається метеоритний потік. Метеорні явища можна спостерігати і до 9:00 ранку. Спалаху від потрапляння метеора в атмосферу не видно, але слід подібний до того, який залишають літаки.
Реклама 👇 Замовити

Завідувач відділом Фізики планетних систем ГАО НАН України Анатолій Відьмаченко розповів, що зазвичай зоряні дощі спостерігаються у період наближення до Землі комет, з якими пов’язують метеорні потоки. На часі дізнатися більше про зорепад.

Де і як можна буде побачити зорепад

Метеорні потоки можуть спостерігатися багато тисяч років. Ядро комети розпадається на дрібні частинки тривалий час. Кометні пилинки на орбіті небесного тіла можуть залишатися дуже довго. Перша згадка про Персеїди датується 36 роком н.е., хоча цей потік, існував і до цього. Досі Персеїди — це інтенсивний метеорний потік.

Персеїди видно ввечерi близько 22 години майже в центрi небесної сфери з невеликим вiдхиленням на пiвдень. У них дуже велика швидкiсть, тому цi метеори займають велику площу на небосхилi. Вилiтають із точки високо над горизонтом, але розходяться у рiзнi боки. Каприкорніди «вилітають» із сузір’я Козерога, яке розташоване в південній півкулі неба. Назва потоку походить від слова Каприкорнус (латинською назва сузір’я Козерога). Метеори із потоку Дельта-Аквариди північні видно всю ніч. Вони з”являються у місці, де розташоване сузір’я Водолія.

Як довго спостерігається метеоритний потік

Метеорні явища можна спостерігати і до 9:00 ранку. Спалаху від потрапляння метеора в атмосферу не видно, але слід подібний до того, який залишають літаки.

Теґи: космос
Джерело: Хрещатик

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: