fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF

Hyperloop v Ukraїni koštuvav by $3,6 mlrd — dani UIF
Незалежний аналітичний центр Ukrainian Institute for the Future (UIF) підрахував, який економічний ефект справив би Hyperloop в Україні. За оцінками UIF, якби маршрут Hyperloop, наприклад, проклали зі столиці України до Одеси, час у дорозі зайняло б 31 хв. Однак з інвестиційної точки зору проект, на жаль, не доцільний для реалізації в нашій країні
Nezaležnyj analityčnyj centr Ukrainian Institute for the Future (UIF) pidrahuvav, jakyj ekonomičnyj efekt spravyv by Hyperloop v Ukraїni. Za ocinkamy UIF, jakby maršrut Hyperloop, napryklad, proklaly zi stolyci Ukraїny do Odesy, čas u dorozi zajnjalo b 31 hv. Odnak z investycijnoї točky zoru proekt, na žaľ, ne dociľnyj dlja realizaciї v našij kraїni
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Hyperloop — це система, що складається з труби великого діаметра між точками маршруту. Всередині них на повітряній подушці переміщуються вакуумні вагони на 28 посадочних місць. Інтервал руху поїзда становить від 30 секунд до 2 хвилин, що в рази швидше, ніж традиційний наземний транспорт. Hyperloop у Європі. Європейські країни інвестують у впровадження високотехнологічного транспорту  у своїх країнах. Hyperloop One в рамках конкурсу Global Challenge вже відібрала девять маршрутів в Європі. Найкоротший з представлених маршрутів зєднує Естонію та Фінляндію, який завдовжки 90 км. Найдовша гілка Hyperloop розташована в Німеччині та Великобританії – 1991 км і 2271 км відповідно. У результаті оголошено дату для розгортання перших маршрутів Hyperloop – 2021 рік. Скільки може коштувати Hyperloop Україні. У 2013 році команда проекту Hyperloop оцінила будівництво в $10,56 млн за км. У 2016 році сума підвищилася до $16‐18 млн за км., без урахування придбання земельної ділянки. Майже повністю підводний маршрут з Гельсінкі до Стокгольма HT оцінює вартість у $39,81 млн за км. У свою чергу, у Європі станом на 2017 р. вартість будівництва високошвидкісних залізничних колій становить $26,7 млн за км., у США, наприклад, для порівняння – $39-402 млн за км. Також до вартості варто додавати витрати на інженерні послуги (розробку маршруту, урахування природних умов місцевості при будівництві), витрати на екологічне планування та на придбання землі. В ході аналізу тарифів на пасажирські перевезення Ukrainian Institute for the Future визначає, що у порівнянні з іншими видами високошвидкісних технологій, Hyperloop є найдешевшою.   Також Ukrainian Institute for the Future сформуваи карту можливих маршрутів Hyperloop в Україні і вивели час, який знадобився б на переміщення з точки А в точку Б. Наприклад, з Києва до Одеси можна було б доїхати за 31 хвилину, а зі столиці до Львова дістатися за 35 хвилин. Експерти сформували оцінку вартості будівництва Hyperloop за маршрутом Київ-Одеса (488,4 км.) За розрахунками UIF, для покриття тільки експлуатаційних витрат вартість квитка Київ-Одеса буде $19,9  або 518 грн. (таку модель також використовують у проекті Лос-Анджелес – Сан-Франциско). За іншим підходом, щоб проект був окупним через 30 років, ціна квитка повинна бути не меншою ніж 4 384 грн. Для порівняння: у червень 2017 року квиток на потяг Інтерсіті коштує (час подорожі 6 годин) – 324 грн, на літак – 2970 грн (час поїздки – 1 година). При вартості в 518 грн (підхід 1) та 4 384 грн (підхід 2) розрахунковий час поїздки Київ-Одеса буде складати 31 хв.    
Реклама 👇 Замовити

Hyperloop — це система, що складається з труби великого діаметра між точками маршруту. Всередині них на повітряній подушці переміщуються вакуумні вагони на 28 посадочних місць. Інтервал руху поїзда становить від 30 секунд до 2 хвилин, що в рази швидше, ніж традиційний наземний транспорт.

Hyperloop у Європі

Європейські країни інвестують у впровадження високотехнологічного транспорту  у своїх країнах. Hyperloop One в рамках конкурсу Global Challenge вже відібрала дев’ять маршрутів в Європі. Найкоротший з представлених маршрутів з’єднує Естонію та Фінляндію, який завдовжки 90 км. Найдовша гілка Hyperloop розташована в Німеччині та Великобританії – 1991 км і 2271 км відповідно. У результаті оголошено дату для розгортання перших маршрутівHyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 1Hyperloop почне перші тестові запуски Hyperloop – 2021 рік.

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 2

Скільки може коштувати Hyperloop Україні

У 2013 році команда проекту Hyperloop оцінила будівництво в $10,56 млн за км. У 2016 році сума підвищилася до $16‐18 млн за км., без урахування придбання земельної ділянки. Майже повністю підводний маршрут з Гельсінкі до Стокгольма HT оцінює вартість у $39,81 млн за км. У свою чергу, у Європі станом на 2017 р. вартість будівництва високошвидкісних залізничних колій становить $26,7 млн за км., у США, наприклад, для порівняння – $39-402 млн за км.

Також до вартості варто додавати витрати на інженерні послуги (розробку маршруту, урахування природних умов місцевості при будівництві), витрати на екологічне планування та на придбання землі. В ході аналізу тарифів на пасажирські перевезення Ukrainian Institute for the Future визначає, що у порівнянні з іншими видами високошвидкісних технологій, Hyperloop є найдешевшою.

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 3

 

Також Ukrainian Institute for the Future сформуваи карту можливих маршрутів Hyperloop в Україні і вивели час, який знадобився б на переміщення з точки А в точку Б. Наприклад, з Києва до Одеси можна було б доїхати за 31 хвилину, а зі столиці до Львова дістатися за 35 хвилин.

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 4

Експерти сформували оцінку вартості будівництва Hyperloop за маршрутом «Київ-Одеса» (488,4 км.)

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 5

За розрахунками UIF, для покриття тільки експлуатаційних витрат вартість квитка «Київ-Одеса» буде $19,9  або 518 грн. (таку модель також використовують у проекті Лос-Анджелес – Сан-Франциско). За іншим підходом, щоб проект був окупним через 30 років, ціна квитка повинна бути не меншою ніж 4 384 грн.

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 6

Для порівняння: у червень 2017 року квиток на потяг «Інтерсіті» коштує (час подорожі 6 годин) – 324 грн, на літак – 2970 грн (час поїздки – 1 година). При вартості в 518 грн (підхід 1) та 4 384 грн (підхід 2) розрахунковий час поїздки Київ-Одеса буде складати 31 хв.

Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF 7

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: