Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

На Вінниччині відновлять непрацюючі ГЕС

Na Vinnyččyni vidnovljať nepracjujuči GES

Ще в першій половині ХХ ст в області почали виробляти електроенергію завдяки водним ресурсам регіону. В області й досі діють одні з найперших побудованих малих ГЕС у селищі Браїлів та в місті Брацлав та Сабарівська ГЕС у Вінниці
Šče v peršij polovyni HH st v oblasti počaly vyrobljaty elektroenergiju zavdjaky vodnym resursam regionu. V oblasti j dosi dijuť odni z najperšyh pobudovanyh malyh GES u selyšči Braїliv ta v misti Braclav ta Sabarivśka GES u Vinnyci
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У Вінницькій області планують побудувати та відновити більше десятка малих ГЕС із встановленою потужністю близько 1,3 МВт. Наразі в регіоні функціонує 20 малих ГЕС потужністю 21,3 МВт. Найдешевшими джерелами є гідроелектростанції, які виробляють у 5-6 разів дешевшу електроенергію, ніж на ТЕС Валерій Коровій, голова обласної державної адміністрації Можливості гідроенергетики Вінниччини. Виробництво гідроелектроенергії в області не перевищує поки що 1% загальнообласного виробництва. Водночас, на території області розміщені 11 не діючих малих ГЕС, які можливо відновити, та налагодити виробництво електроенергії за зеленим тарифом. Найбільшою сьогодні є Ладижинська гідроелектростанція, яка працює з потужністю 9 МВт. Згідно з сучасною міжнародною класифікацією й нормативами ООН, малими ГЕС вважаються такі, що мають потужність від 1 до 30 МВт, а до міні-ГЕС — від 100 до 1000 кВт. Які відновлювані роботи проводяться. Для відновлення непрацюючих ГЕС знадобиться значна кількість інвестицій. Наприклад, Сокілецька ГЕС в Немирівському районі має потужність в 400 кВт, але приміщення станції наразі геть зруйноване, а обладнання відсутнє. У 2005 році відновили Петрашівську ГЕС на Ямпільщині потужністю 192 кВт. Нещодавно запрацювала Уладівська ГЕС із аналогічним енергопотенціалом. Є й інші приклади облаштування водяних електростанцій: у Тиврівському районі в селі Потуш будівлю колишньої малої ГЕС приватизували й зробили з неї зону відпочинку.

У Вінницькій області планують побудувати та відновити більше десятка малих ГЕС із встановленою потужністю близько 1,3 МВт. Наразі в регіоні функціонує 20 малих ГЕС потужністю 21,3 МВт.

Найдешевшими джерелами є гідроелектростанції, які виробляють у 5-6 разів дешевшу електроенергію, ніж на ТЕС

Валерій Коровій, голова обласної державної адміністрації

Можливості гідроенергетики Вінниччини

Виробництво гідроелектроенергії в області не перевищує поки що 1% загальнообласного виробництва. Водночас, на території області розміщені 11 не діючих малих ГЕС, які можливо відновити, та налагодити виробництво електроенергії за «зеленим» тарифом. Найбільшою сьогодні є Ладижинська гідроелектростанція, яка працює з потужністю 9 МВт. Згідно з сучасною міжнародною класифікацією й нормативами ООН, малими ГЕС вважаються такі, що мають потужність від 1 до 30 МВт, а до міні-ГЕС — від 100 до 1000 кВт.

Які відновлювані роботи проводяться

Для відновлення непрацюючих ГЕС знадобиться значна кількість інвестицій. Наприклад, Сокілецька ГЕС в Немирівському районі має потужність в 400 кВт, але приміщення станції наразі геть зруйноване, а обладнання відсутнє.

У 2005 році відновили Петрашівську ГЕС на Ямпільщині потужністю 192 кВт. Нещодавно запрацювала Уладівська ГЕС із аналогічним енергопотенціалом. Є й інші приклади облаштування водяних електростанцій: у Тиврівському районі в селі Потуш будівлю колишньої малої ГЕС приватизували й зробили з неї зону відпочинку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: