fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Повій, вітре, з України: Казахи за українськими технологіями створили найбільший вітропарк

Povij, vitre, z Ukraїny: Kazahy za ukraїnśkymy tehnologijamy stvoryly najbiľšyj vitropark
Сьогодні ВЕС генерує 170 млн кВт/год. У планах — розширити вітропарк та збільшити його потужність до 300 МВт. Наразі планується початок другого етапу будівництва парку. Українські підприємства працювали на першому етапі і хотіли б продовжити співпрацю
Sogodni VES generuje 170 mln kVt/god. U planah — rozšyryty vitropark ta zbiľšyty jogo potužnisť do 300 MVt. Narazi planujeťsja počatok drugogo etapu budivnyctva parku. Ukraїnśki pidpryjemstva pracjuvaly na peršomu etapi i hotily b prodovžyty spivpracju
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук ознайомився з роботою першої черги вітропарку Ерейментау у Казахстані, частину установок для якого виробили українці. Синтез німецько-українських технологій та казахстанського вітру. Найбільший в Казахстані вітропарк Ерейментау знаходиться за 150 км від столиці і має наразі 22 турбіни. До 2022 року їх кількість має збільшитися до 130. Місце, вибране для вітропарку, одне з найбільш підходящих. Вітер тут майже постійно, а його середня швидкість 8 м/с,що дозволяє отримувати стабільний енергетичний продукт. Вітротурбіни вже згенерували 300 млн кВт/год енергії. Вітротурбіни останнього покоління побудовані з урахуванням непростих місцевих кліматичних умов. Наприклад, щоб забезпечити стабільну робочу температуру, генератори довелося закопувати під землю. А металеві конструкції на випадок шквального вітру при −40 зробили з міцної сталі. Проект перспективний, а його окупність всього 7 років. Сьогодні ВЕС генерує 170 млн кВт год. У планах — розширити вітропарк та збільшити його потужність до 300 МВт.     Перспективи розвитку вітропарку. За оцінками експертів, у 2022 році ВЕС такого масштабу вироблятиме 1 млрд кВт год. У перспективі спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку і фондом чистих технологій планується початок другого етапу. Українські підприємства працювали на першому етапі і хотіли б продовжити співпрацю. Бажаючих взяти участь в проекті чимало, тому вибирати кращого постачальника будуть за допомогою відкритого тендеру. Цей проект символізує ефективність і результативність спільної діяльності підприємств Казахстану, України та Німеччини у вітроенергетиці. Наше завдання — сприяти поширенню таких інвестиційних проектів за участю українського бізнесу. Ми докладемо максимум зусиль, щоб до проекту з розширення вітропарку долучилися українські виробники.. Сергій Савчук. Голова Державного агентства з енергоефективності.  
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук ознайомився з роботою першої черги вітропарку «Ерейментау» у Казахстані, частину установок для якого виробили українці.

Синтез німецько-українських технологій та казахстанського вітру

Найбільший в Казахстані вітропарк «Ерейментау» знаходиться за 150 км від столиці і має наразі 22 турбіни. До 2022 року їх кількість має збільшитися до 130. Місце, вибране для вітропарку, одне з найбільш підходящих. Вітер тут майже постійно, а його середня швидкість 8 м/с,що дозволяє отримувати стабільний енергетичний продукт. Вітротурбіни вже згенерували 300 млн кВт/год енергії. Вітротурбіни останнього покоління побудовані з урахуванням непростих місцевих кліматичних умов. Наприклад, щоб забезпечити стабільну робочу температуру, генератори довелося закопувати під землю. А металеві конструкції на випадок шквального вітру при −40 зробили з міцної сталі. Проект перспективний, а його окупність всього 7 років. Сьогодні ВЕС генерує 170 млн кВт год. У планах — розширити вітропарк та збільшити його потужність до 300 МВт.

 

01/ 03

 

Перспективи розвитку вітропарку

За оцінками експертів, у 2022 році ВЕС такого масштабу вироблятиме 1 млрд кВт год. У перспективі спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку і фондом чистих технологій планується початок другого етапу. Українські підприємства працювали на першому етапі і хотіли б продовжити співпрацю. Бажаючих взяти участь в проекті чимало, тому вибирати кращого постачальника будуть за допомогою відкритого тендеру.

Цей проект символізує ефективність і результативність спільної діяльності підприємств Казахстану, України та Німеччини у вітроенергетиці. Наше завдання — сприяти поширенню таких інвестиційних проектів за участю українського бізнесу. Ми докладемо максимум зусиль, щоб до проекту з розширення вітропарку долучилися українські виробники.

Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності

 

Джерело: Хабар

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: