Представлено оновлену статистику щодо санкційних соцмереж

Predstavleno onovlenu statystyku ščodo sankcijnyh socmerež

Компанія Gemius проаналізувала аудиторію і активність рекламодавців на заблокованих ресурсах до і після введення санкцій. Аудиторія Vk.com і Ok.ru падає, Facebook – зростає, тенденції в рекламної активності аналогічні

Kompanija Gemius proanalizuvala audytoriju i aktyvnisť reklamodavciv na zablokovanyh resursah do i pislja vvedennja sankcij. Audytorija Vk.com i Ok.ru padaje, Facebook – zrostaje, tendenciї v reklamnoї aktyvnosti analogični

17 травня набув чинності Указу Президента України про введення санкцій  відносно низки компаній, зокрема соціальних мереж «Вконтакте» і «Однокласники»,  «Яндекс» і Mail.Ru.

В проведеному аналізі включені дані дослідження онлайн-аудиторії gemiusAudience (ПК) і моніторингу онлайн рекламних кампаній gemiusAdReal (відеореклама) за тиждень до введення санкцій 8-14 травня і за тиждень після — 22-28 травня.

Аудиторія «ВКонтакті» зменшується

За результатами дослідження gemiusAudience показують, що частка користувачів на заблокованих соціальних мережах знизилася: «ВКонтакті» втратив 3,7 мільйона користувачів на ПК, а Однокласники — 2,6 мільйона. До введення санкцій «ВКонтакті» охоплював 50,5% відвідувачів Уанету (gemiusAudience, 8-14 травня), за тиждень охоплення аудиторії знизився до 30,8%.

Аудиторія Facebook зростає

Тижнева аудиторія мережі до заборони російських ресурсів становила 5,3 мільйона користувачів (охоплення 28,5%), а після блокування виросла на 2,2 мільйона. З 22 по 28 травня соціальну мережу відвідали 7,5 мільйона аудиторії Уанету, 40% всіх інтернет-користувачів за тиждень.

Відеореклама в соціальних мережах

Найбільший спад охоплення аудиторії відеорекламою спостерігається в соціальній мережі «ВКонтакті» — на 92% (2,17 мільйонів користувачів).  Відеореклама на Facebook охопила більше аудиторії, проте темпи зростання активності рекламодавців менш стрімкі — частка охопленої аудиторії зросла на 30%.

Yandex.ua і Mail.Ru

Аудиторія Yandex.ua знизилася на 1,9 мільйона користувачів: перед блокуванням ресурсу сайт охоплював 38,1% всіх користувачів Уанету за тиждень, після блокування — 28,0%. Mail.Ru втратив більше користувачів — 2,5 мільйона: з 8 по 14 травня портал відвідали 31,7% тижневої аудиторії української Мережі, а з 22 по 28 травня — 18,6%.

Охоплення аудиторії відеорекламою на Yandex.ua знизився на 72,8%, Mail.Ru — на 34,3%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: