fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Мінфін пропонує ввести єдиний рахунок для сплати усіх податків та зборів

Minfin proponuje vvesty jedynyj rahunok dlja splaty usih podatkiv ta zboriv
Мінфін оприлюднив проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України» — у ньому запропоновано запровадити єдиний рахунок для сплати податків і зборів, а також ЄСВ. Мета — спростити процедуру сплати податків для малого та середнього бізнесу
Minfin opryljudnyv proekt Zakonu «Pro vnesennja zmin do Podatkovogo kodeksu Ukraїny» — u ńomu zaproponovano zaprovadyty jedynyj rahunok dlja splaty podatkiv i zboriv, a takož JeSV. Meta — sprostyty proceduru splaty podatkiv dlja malogo ta seredńogo biznesu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів через Електронний кабінет платника податків — всі платежі надходитимуть на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби України. Для таких рахунків буде обов’язково застосовуватися електронний цифровий підпис. Як це працюватиме. Якщо платник податків та зборів захоче для цієї мети використовувати єдиний рахунок, то має повідомити про своє бажання шляхом оформлення відповідного повідомлення про відкриття єдиного рахунку. У цьому повідомленні треба буде вказати: повну або скорочену назву юрособи або прізвище, ім’я та по батькові фізособи, код згідно з ЄДРПОУ (для юросіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізосіб), або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків). Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку відображатиметься в Електронному кабінеті платника податків. Які зміни в законодавстві мають для цього відбутися. Автори законопроекту пропонують доповнити діючий Податковий кодекс новою статтею — № 35-1. Згідно із її положеннями, єдиний рахунок не використовуватиметься платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального. Платник податків матиме право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ та в СЕА РП. Коли почнуть діяти такі зміни. Якщо цей законопроект буде прийнято, то він набере чинності як закон з 1 січня 2018 року. Проте функціонування єдиних рахунків розпочнеться з першого числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем відповідних органів влади. Кінцевий термін повсюдного впровадження таких змін — це 1 липня 2018 року. Як можна доповнити чи вдосконалити цей законопроект. Зауваження та пропозиції до проекту закону можна надавати протягом місяця — для цього достатньо написати на електронну пошту відомства.
Реклама 👇 Замовити

Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів через «Електронний кабінет платника податків» — всі платежі надходитимуть на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби України. Для таких рахунків буде обов’язково застосовуватися електронний цифровий підпис.

Як це працюватиме

Якщо платник податків та зборів захоче для цієї мети використовувати єдиний рахунок, то має повідомити про своє бажання шляхом оформлення відповідного повідомлення про відкриття єдиного рахунку. У цьому повідомленні треба буде вказати:

  • повну або скорочену назву юрособи або прізвище, ім’я та по батькові фізособи,
  • код згідно з ЄДРПОУ (для юросіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізосіб), або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків).

Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку відображатиметься в «Електронному кабінеті платника податків».

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Які зміни в законодавстві мають для цього відбутися

Автори законопроекту пропонують доповнити діючий Податковий кодекс новою статтею — № 35-1. Згідно із її положеннями, єдиний рахунок не використовуватиметься платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального. Платник податків матиме право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ та в СЕА РП.

Коли почнуть діяти такі зміни

Якщо цей законопроект буде прийнято, то він набере чинності як закон з 1 січня 2018 року. Проте функціонування єдиних рахунків розпочнеться з першого числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем відповідних органів влади. Кінцевий термін повсюдного впровадження таких змін — це 1 липня 2018 року.

Як можна доповнити чи вдосконалити цей законопроект

Зауваження та пропозиції до проекту закону можна надавати протягом місяця — для цього достатньо написати на електронну пошту відомства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: