fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Українцям радять не користуватися безкоштовними VPN-сервісами

Ukraїncjam radjať ne korystuvatysja bezkoštovnymy VPN-servisamy
Спецслужби різних країн можуть використовувати на власний розсуд файли та приватні дані громадян, які встановлюють VPN-сервіси, попереджає Інтернет Асоціація України
Specslužby riznyh kraїn možuť vykorystovuvaty na vlasnyj rozsud fajly ta pryvatni dani gromadjan, jaki vstanovljujuť VPN-servisy, poperedžaje Internet Asociacija Ukraїny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Представники Інтернет Асоціації України заявили, що використання технологій VPN (віртуальних персональних мереж) для обходу блокування санкційних інтернет-ресурсів може загрожувати персональній кібербезпеці громадян, а також кібербезпеці всієї країни. Як працює VPN. Пристрої отримують зашифроване з’єднання за кордоном і відправлють туди дані про користувача та мережу. Таким чином збирається інформація про локальну мережу та відправляється куди-завгодно. Технологія потребує значних коштів, тому варто замислитися, яка кінцева мета безоплатного доступу. Чому такі технології небезпечні. За різними оцінками, 20-30% користувачів Яндекса, Вконтакте, Однокласників і Mail.ru встановлюють подібні сервіси. Як повідомив член правління ІнАУ Анатолій Пятніков, використання таких обхідних шляхів несе загрозу для корпоративного та державного секторів. Після того, як оператори почали блокувати деякі інтернет-ресурси, спецслужби різних країн почали підставляти для нашої держави свої VPN-сервери, і таким чином мати ще більший доступ до корпоративних сегментів нашої держави. Олександр Федієнко. голова правління ІнАУ. Які сервіси не несуть загрози. Проте не всі подібні сервіси несуть загрозу, уточнили спікери.  Представник міжнародної IT-організації ISACA Гліб Пахаренко розповів, що VPN не несе ризику сам по собі, якщо ним правильно користуватися. Також спікер нагадав, що подібні сервіси дають доступ користувачам на непідконтрольних Україні територіях до заблокованих там українських ресурсів. До числа безпечних подібних онлайн-сервісів належать TOR та Opera VPN, до числа небезпечних – FreeU.
02.06.2017,16:21
0
Pixabay, CC
Реклама 👇 Замовити

Представники Інтернет Асоціації України заявили, що використання технологій VPN (віртуальних персональних мереж) для обходу блокування санкційних інтернет-ресурсівУкраїнцям радять не користуватися безкоштовними VPN-сервісами 1VK.ru, Ok.ru, «Яндекс» та Mail.ru заблокують в Україні на 3 роки може загрожувати персональній кібербезпеці громадян, а також кібербезпеці всієї країни.

Як працює VPN

Пристрої отримують зашифроване з’єднання за кордоном і відправлють туди дані про користувача та мережу. Таким чином збирається інформація про локальну мережу та відправляється куди-завгодно. Технологія потребує значних коштів, тому варто замислитися, яка кінцева мета безоплатного доступу.

Чому такі технології небезпечні

За різними оцінками, 20-30% користувачів «Яндекса», «Вконтакте», «Однокласників» і Mail.ru встановлюють подібні сервіси. Як повідомив член правління ІнАУ Анатолій Пятніков, використання таких обхідних шляхів несе загрозу для корпоративного та державного секторів.

Після того, як оператори почали блокувати деякі інтернет-ресурси, спецслужби різних країн почали підставляти для нашої держави свої VPN-сервери, і таким чином мати ще більший доступ до корпоративних сегментів нашої держави

Олександр Федієнко, голова правління ІнАУ

Які сервіси не несуть загрози

Проте не всі подібні сервіси несуть загрозу, уточнили спікери.  Представник міжнародної IT-організації ISACA Гліб Пахаренко розповів, що VPN не несе ризику сам по собі, якщо ним правильно користуватися. Також спікер нагадав, що подібні сервіси дають доступ користувачам на непідконтрольних Україні територіях до заблокованих там українських ресурсів. До числа безпечних подібних онлайн-сервісів належать TOR та Opera VPN, до числа небезпечних – FreeU.

Джерело: Детектор Медіа

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: