fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Створено онлайн-реєстр порятунку культурної спадщини в Україні

Stvoreno onlajn-rejestr porjatunku kuľturnoї spadščyny v Ukraїni
Кожен зможе скористатися пошуком на сайті, а також додати об'єкт самостійно
Kožen zmože skorystatysja pošukom na sajti, a takož dodaty ob'jekt samostijno
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Захист культурної спадщини та облік надбань — важлива складова для будь-якої країни, а надто для нашої. Адже тут тривалий час доволі поверхнево ставилися до історичних надбань. Незабаром цю практику обіцяють докорінно переглянути. В Україні запускають перший онлайн-реєстр порятунку обєктів культурної спадщини. З 15 травня платформа www.sosfuture.com.ua доступна для користувачів. Як функціонує народна Вікіпедія. Ініціатива #sosмайбутнє — це інтерактивна карта культурно і соціально значущих обєктів, які потребують негайної допомоги. У реєстрі позначені замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості, сільські клуби, спортивні та музичні школи та інші обєкти в незадовільному стані. Усіх їх опубліковано  з з фотографіями та коротким описом. Кожен зможе скористатися пошуком на сайті, а також тут можна додати обєкт самостійно. Автори проекту сподіваються, що завдяки інтерактивній складовій та інтернет-технологіям він буде невпинно розвиватися. Хто створив платформу. В інвентаризації взяли участь понад 2 тис активістів, котрі працюють у сфері культури або цікавляться минулим, історією та сучасністю України. На момент запуску на карту нанесено перші 100 об’єктів, а  наступний етап передбачає створення Порталу добрих справ на засадах краудсорсінгу та краудфандінгу, де волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори зможуть разом відновлювати занедбані державою об’єкти. Запущено платформу #sosмайбутнє завдяки ініціативі засновниці Art Ukraine Foundation Наталії Заболотної, а також за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень.
Реклама 👇 Замовити

Захист культурної спадщини та облік надбань — важлива складова для будь-якої країни, а надто для нашої. Адже тут тривалий час доволі поверхнево ставилися до історичних надбань. Незабаром цю практику обіцяють докорінно переглянути. В Україні запускають перший онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини. З 15 травня платформа www.sosfuture.com.ua доступна для користувачів.

Як функціонує «народна Вікіпедія»

Ініціатива #sosмайбутнє — це інтерактивна карта культурно і соціально значущих об’єктів, які потребують негайної допомоги. У реєстрі позначені замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості, сільські клуби, спортивні та музичні школи та інші об’єкти в незадовільному стані. Усіх їх опубліковано  з з фотографіями та коротким описом. Кожен зможе скористатися пошуком на сайті, а також тут можна додати об’єкт самостійно. Автори проекту сподіваються, що завдяки інтерактивній складовій та інтернет-технологіям він буде невпинно розвиватися.

Хто створив платформу

В «інвентаризації» взяли участь понад 2 тис активістів, котрі працюють у сфері культури або цікавляться минулим, історією та сучасністю України. На момент запуску на карту нанесено перші 100 об’єктів, а  наступний етап передбачає створення «Порталу добрих справ» на засадах краудсорсінгу та краудфандінгу, де волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори зможуть разом відновлювати занедбані державою об’єкти. Запущено платформу #sosмайбутнє завдяки ініціативі засновниці Art Ukraine Foundation Наталії Заболотної, а також за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: