Головні тренди штучного інтелекту, великих даних та IoT у 2017 році

Golovni trendy štučnogo intelektu, velykyh danyh ta IoT u 2017 roci

AI, IoT, Big Data — ці скорочення та терміни багато разів промайнули на сторінках онлайн-видань. Що чекає на світ та користувачів із розвитком технологій штучного інтелекту, розумних будинків та годинників, поширенням великих даних?

AI, IoT, Big Data — ci skoročennja ta terminy bagato raziv promajnuly na storinkah onlajn-vydań. Ščo čekaje na svit ta korystuvačiv iz rozvytkom tehnologij štučnogo intelektu, rozumnyh budynkiv ta godynnykiv, pošyrennjam velykyh danyh?

Одні кажуть, що фрагментування навколишньої реальності за рахунок технологій несе у собі більше негативу, аніж позитиву — інші зауважують, що технологічна революція несе у собі безліч можливостей. Хто має рацію?

Почати треба із того, що виокремити різні напрямку розбудови технологій та їхнього використання — і поглянути на те, що відбувається у кожній із технологічних сфер.

Big Data — модне слово чи важлива складова сучасності?

Великі дані настільки величезні, що серед ключових завдань у роботі із ними — збір, зберігання, аналіз, кураторська робота щодо інформації, пошук, обмін, передача, візуалізація, обробка запитів, оновлення та конфіденційність інформації. Поки що ми спостерігаємо просто роботу із масивами — на часі перехід дл аналізу поведінки користувачів та побудови довгострокових прогнозів на їхній основі.

У 2017 році в сферу великих даних активно включиться технологія blockchain — і це змінить системи обліку контрактів, підходи до реалізації бізнесу та захисту банківської та іншої супутньої ділової інформації. Окремо слід зазначити зростаючу важливість систем автоматичного самообслуговування — це дасть змогу аналізувати зібрані дані про користувачів без залучення додаткових фахівців: комп’ютерні алгоритми справлятимуться із обробкою краще за відділ аналітиків. Особливо важливою буде ця зміна для сегменту малих та середніх підприємців, у яких немає бюджету для того, аби винайняти вчених-аналітиків.

Час працювати в «хмарах»

Хмарні технології спростять моделювання та обробку наборів даних. Як зазначає у аналітичній доповіді Magic Quadrant компанія Gartner Inc.: «Очікування зараз найбільші стосовно cloud-сервісів як альтернативного варіанту розгортання аналітичних систем — завдяки їхній гнучкості, маневреності та оперативності у ціноутворенні за такі послуги.»

Тепер не лише топ-менеджери розуміють потребу працювати із хмарними платформами, але й представники середньої управлінської ланки — тому і самі компанії працюють над розширенням можливостей співробітників самостійно опрацьовувати великі дані через хмарні сервіси. З іншого боку — зберігається низка ризиків та пересторог з боку топ-менеджменту компаній; тому робота із big data через «хмари» — це «палиця, що б’є в обидва боки».

Головні тренди штучного інтелекту, великих даних та IoT у 2017 році

Інтернет речей

Forbes описує інтернет речей як концепцію підключення будь-якого пристрою до інтернету із можливістю відключити чи перемкнути пристрій між різними бездоротовими (або дротовими) мережами. Найпоширеніші приклади — технології так званого «розумного дому», де двері відмикаються за допомогою мобільного додатку, а світло гасне, якщо ви виходите з кімнати.

У 2016 році можна було спостерігати справжній «бум» серед великих брендів щодо виходу на ринок подібних рішень для дому та офісу. У 2017 році варто очікувати перемоги одних виробників та відходу інших «на узбіччя» — зі скороченням розмаїттся рішень варто чекати на регулювання і стандартизацію. Це буде на користь споживачам, для яких з’являться універсальніші рішення та захищеніші технології. Як тут не згадати про кібератаки на електромережі в Україні чи спроби зламу систем розумного контролю за електростанціями у 2016 році. Окремим сегментом ризиків та небезпек залишаються спроби хакерів отримати доступ до систем інтелектуального керування та автопілотів у автомобілях відомих брендів,

Зараз помітна фрагментація в сегменті інтернету речей — але згодом із поширенням стандартів та спрощенням й уніфікацією фрагментованих та екзотичних рішень на ринку IoT поменшає. Поширення «розумних будинків» та офісів у сукупності із великими даними актуалізує наступний тренд — це розбудову технологій штучного інтелекту.

Світ штучного інтелекту — це не лише офіси чи будинки

Академічні визначення штучного інтелекту містять згадку про здатність машини імітувати інтелектуальну поведінку людини. У 2016 році ми побачили, як голосовий помічник Alexa від Amazon здатен нарешті порозумітися із користувачами, які говорять не завченими командами, а звичайною мовою. Успіх цієї розробки говорить сам за себе: вже понад 5 млн користувачів у світі включили Alexa та пристрої із підтримкою цього голосового помічника до складу своєї побутової техніки. Штучний інтелект нарешті став набданням не науково-фантастичного кіно, а нашого із вами повсякдення.

Ще більші очікування щодо штучного інтелекту — у сфері охорони здоров’я. Число стартапів, котрі працюють над медиичними технологіями та використовують штучний інтелект, із 20 проектів у 2012 році зросло до майже 70 компаній — у 2016-му. Не лише окремі команди працюють у цьому напрямку. У складі персоналу медичного гіганта Philips близько 60% дослідників, розробників та інженерів програмного забезпечення сьогодні працюють над інноваціями в галузі IT у медицині.

Штучний інтелект насамперед потрібен, щоби удосконалити інструменти та системи діагностики захворювань — зміни у знімках та контрастних зображеннях, які пропускає людське око, може зауважити комп’ютер. Інтенсивна терапія, герантологія, боротьба із хронічними хворобами, превентивні обстеження, діагностика у людей похилого віку чи пацієнтів із груп ризику — такі ключові напрямки, над якими працюють медичні стартапи із штучним інтелектом.

Нещодавно об’єднана команда інженерів-програмістів, дизайнерів та інших фахівців створила і представила перше перевірене рішення для радіологів. При дистанційному моніторингу пацієнтів штучний інтелект може включити віртуальну допомогу для медсестер та діагностів.

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: