Microsoft хоче потіснити Google на ринку ОС для освіти

Microsoft hoče potisnyty Google na rynku OS dlja osvity

Минулого тижня усі обговорювали вихід нового ноутбуку від Microsoft — і проґавили анонс нової операційної системи, котра насправді має набагато більше значення за ноутбук

Mynulogo tyžnja usi obgovorjuvaly vyhid novogo noutbuku vid Microsoft — i proğavyly anons novoї operacijnoї systemy, kotra naspravdi maje nabagato biľše značennja za noutbuk

Судячи із анонсованої операційної системи із хмарними можливостями, Microsoft має намір конкурувати в першу чергу не з Apple та її макбуками, а із Google та її так званими «хромбуками» (ноутбуками на базі ОС Google Chrome).

Чому новинка вдарить в першу чергу по Google Chrome OS

Microsoft пропонує схожу вартість та гнучкість операційної системи — але при цьому має переваги у низці інструментів (хоча би через більшу поширеність та популярність її програм). Якщо корпорація Google випустила безкоштовну версію офісних програм G Suite for Education, то Microsoft пропонує схожий хмарний сервіс Office 365 for Education — він дає доступ до низки офісних програм. Частина цих додатків досі не мають аналогів серед програмних продуктів Google: наприклад, Office 365 for Education має у своєму складі інструмент командного чату Microsoft Teams для спільної роботи над проектами — чого немає у Google. Також сервіс нотаток OneNote має опцію застосування у якості конспектів у класі та інструмент синхронізації із цифровими дошками для аудиторій, чого теж немає у компанії Ларрі Пейджа та Сергія Бріна. З огляду на все це перспективи хмарної Google Chrome OS виглядають не настільки гарними для освітніх проектів та студентів, як можливості Microsoft.

Чи запускає нова Windows стандартні, «нехмарні» додатки

Windows 10 S може запускати і настільні, а не лише хмарні версії програм — чого теж немає у «хромбуках». Звісно, Chrome OS не зникне із освітніх проектів, але за цією ж ціною ($999) можна буде придбати новий ноутбук із Windows 10 S, Intune for Education, Office 365 for Education — що перекриває усі переваги, які раніше були у серії Chromebook для пересічного студента.

Крім того, Windows 10 S буде підтримувати автоматичне оновлення, використовуватиме криптозахист даних та синхронізацію із магазином додатків.

Чи був у компанії попередній досвід роботи із освітніми установами

Microsoft вже розробила інструмент для запровадження серійних інсталяцій своєї системи Windows 10 у школах та коледжах — програма має назву Set Up School PCs — і не залежить від корпоративних можливостей чи інфраструктури конкретної установи. Для установок використовуються спеціальні USB-ключі для доступу: на них сконфігуровано усі налаштування, пакет додатків і навіть шпалери для робочого столу на тих комп’ютерах, на які буде встановлено нову операційну систему. На кожну клієнтську машину йде буквально хвилина — тож за декілька годин можна оснастити новим програмним забезпеченням сотні комп’ютерів у школах. Після початкової інсталяції всі подальші операції та адміністрування переносяться у хмару — для управління використовується сервіс Intune із можливістю визначення окремих налаштувань для різних класів чи курсів. Від початку року цей сервіс пройшов бета-тестування і тепер готується до повноцінного запуску для освітніх установ.

Джерело: ArsTechnica

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: