AI-стартап з України, що працює над грамотністю, отримав $110 млн інвестицій

AI-startap z Ukraїny, ščo pracjuje nad gramotnistju, otrymav $110 mln investycij

Стартап українських розробників Grammarly використовує машинне навчання та штучний інтелект для покращення граматики, стилістики та письма іноземними мовами в залежності від контексту — і це належним чином оцінили інвестори

Startap ukraїnśkyh rozrobnykiv Grammarly vykorystovuje mašynne navčannja ta štučnyj intelekt dlja pokraščennja gramatyky, stylistyky ta pyśma inozemnymy movamy v zaležnosti vid kontekstu — i ce naležnym čynom ocinyly investory

Ви читаєте: AI-стартап з України, що працює над грамотністю, отримав $110 млн інвестицій
Наступний пост:

Зараз компанія базується у Сан-Франциско і працювала на засадах бутстрепінґу із 2009 року — а тепер отримала раунд інвестицій у розмірі $110 млн. Кошти підуть на розширення на ринку та залучення нових кадрів.

Хто інвестував у розробку українців

Серед інвесторів — General Catalyst, Breyer Capital, IVP, SignalFire та Spark Capital.

Що ще варто знати про Grammarly

Над проектом працює 110 осіб — команда різко зросла, коли сервіс став безкоштовним. Сьогодні щоденно послугами Grammarly користуються 6,9 млн людей на планеті, а додаток із магазину Chrome Web Store отримав 18 тис відгуків та понад 10 млн завантажень.

Додатком можна також користуватися для обробки текстів у Microsoft Word чи в якості окремої програми для Windows — головна цільова аудиторія зосереджена серед маркетологів, студентів, менеджерів із продажу та тих, хто часто і багато пише електронні листи, користується соцмережами і навіть закордонними дейтінґовими сервісами.

Хто заснував компанію

Grammarly заснована 2009 року  двома українцями (Макс Литвин та Алекс Шевченко), зараз серед топ-менеджерів також є американець Бред Гувер.

Як це працює

Використання сервісу безкоштовне, а користувачі преміум-версії також мають доступ до інструментів перевірки на плаґіат та можливості жанрової та стилістичної перевірки текстів. Загалом передбачено 30 стилістичних шаблонів — від академічного письма та наукових робіт до медичних документів, електронних листів чи ділових пропозицій.

Grammarly допомагає користувачам у трьох напрямках: перевірка граматики та структури речень і орфографії; перевірка «читабельності» та зрозумілості готового тексту; та розпізнавання ґендерного забарвлення, аґресії, стілистики письма чи контекстів, під які підготовано конкретний текст.

Сервіс обробляє значний потік даних: за інформацією WSJ, у квітні 2017 року було запропоновано 14 млрд правок до користувацьких текстів на основі обробки мовлення та машинного навчання.

Чи заміняє цей сервіс перевірку тексту людьми

Хоча в роботі сервісу використовується штучний інтелект, він не заміняє повністю вичитку текстів живими людьми і не призначений для цього: засновники кажуть, що мета стартапу — допомогти у розвитку грамотності, а не замінити людей при підготовці текстів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: