fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Історія «Пласту» з’явилася у вигляді Facebook-сторінки

Istorija «Plastu» z’javylasja u vygljadi Facebook-storinky
105 років всеукраїнської скаутської організації представили у вигляді 50 постів про ключові віхи в історії Пласту
105 rokiv vseukraїnśkoї skautśkoї organizaciї predstavyly u vygljadi 50 postiv pro ključovi vihy v istoriї Plastu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  105 років історії Пласту втілили у форматі півсотні дописів для Facebook і розмістили на окремому сайті. Тут можна знайти пости Бейдена-Павела й коментарі Тисовського, записи про часи визвольних змагань XX століття, Пласт у всіх куточках світу та його повернення в Україну. Як це виглядає. Дописи в стилістиці сучасних користувачів найпопулярнішої світової соцмережі розкривають основні віхи розвитку скаутського руху в Україні. Тут можна простежити становлення Пласту спочатку як крайової, а згодом — всеукраїнської організації. Висвітлено також появу осередків за кордоном, містять згадки ключових постатей, які заснували та розвивали пластунство. Що таке Пласт?. Пласт — це національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді. Дата заснування Пласту — осінь 1911 року. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 року, попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 році, який обєднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію. Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині Пласт — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, котра діє у багатьох країнах світу та обєднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів перевищує 6 тис осіб на теренах усіх без винятку регіонів.
Реклама 👇 Замовити

105 років історії Пласту втілили у форматі півсотні дописів для Facebook і розмістили на окремому сайті. Тут можна знайти пости Бейдена-Павела й коментарі Тисовського, записи про часи визвольних змагань XX століття, Пласт у всіх куточках світу та його повернення в Україну.

Як це виглядає

Дописи в стилістиці сучасних користувачів найпопулярнішої світової соцмережі розкривають основні віхи розвитку скаутського руху в Україні. Тут можна простежити становлення Пласту спочатку як крайової, а згодом — всеукраїнської організації. Висвітлено також появу осередків за кордоном, містять згадки ключових постатей, які заснували та розвивали пластунство.

Історія «Пласту» з’явилася у вигляді Facebook-сторінки 1

Що таке Пласт?

«Пласт» — це національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді. Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 року. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 року, попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 році, який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, котра діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів перевищує 6 тис осіб на теренах усіх без винятку регіонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: