fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Вчені пройшли маршем у 600 містах світу

Včeni projšly maršem u 600 mistah svitu
Тисячі науковців, студентів та просто тих, хто цікавиться наукою, пройшли вулицями міст по усьому світу. Мета — підтримати наукову свободу та висловити протест проти практики запровадження «альтернативних фактів» чи пропаганди у людську свідомість.
Tysjači naukovciv, studentiv ta prosto tyh, hto cikavyťsja naukoju, projšly vulycjamy mist po uśomu svitu. Meta — pidtrymaty naukovu svobodu ta vyslovyty protest proty praktyky zaprovadžennja «aľternatyvnyh faktiv» čy propagandy u ljudśku svidomisť.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як повідомляє агентство KNA, Марші за науку відбулися у більш ніж 600 містах світу. Одними із перших до акції долучилися вчені в Австралії. Де проходили основні заходи. Якщо у європейських містах кількість учасників була порівняно невеликою (у Берліні в акції взяли участь приблизно 11 тис осіб, у Бонні — близько 1 тис), то основна хода відбулась у Вашингтоні. Там вчені пройшли повз Білий Дім із гаслами на підтримку свободи слова та проти спроб чинного президента США заперечити науково обґрунтовані дослідження. Йдеться насамперед про незгоду із відкиданням Трампом даних щодо глобального потепління та кліматичних змін на планеті. Також відбулися акції і на підтримку науковців у Туреччині. Там протистояння викликане тим, що зараз представники наукових інституцій часто зазнають утисків через свої погляди. Долучилися до протестів також в Угорщині. В цій країні парламент прагне припинити роботу заснованого мільярдером Джорджем Соросом Центральноєвропейського університету, звинувачуючи його у неправильних поглядах та деструктивній діяльності. Як європейські чиновники відреагували на Марш за науку. Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель висловився на підтримку наукової свободи: На вільні дослідження та навчання спирається відкрите та сучасне суспільство. Якщо науковців звільняють з політичних причин, університети витісняються, а наукові галузі значно послаблюються, — це також атаки на наше розуміння демократії. Ми повинні рішуче захищатися від цього. . .
Реклама 👇 Замовити

Як повідомляє агентство KNA, «Марші за науку» відбулися у більш ніж 600 містах світу. Одними із перших до акції долучилися вчені в Австралії.

Де проходили основні заходи

Якщо у європейських містах кількість учасників була порівняно невеликою (у Берліні в акції взяли участь приблизно 11 тис осіб, у Бонні — близько 1 тис), то основна хода відбулась у Вашингтоні. Там вчені пройшли повз Білий Дім із гаслами на підтримку свободи слова та проти спроб чинного президента США заперечити науково обґрунтовані дослідження. Йдеться насамперед про незгоду із відкиданням Трампом даних щодо глобального потепління та кліматичних змін на планеті. Також відбулися акції і на підтримку науковців у Туреччині. Там протистояння викликане тим, що зараз представники наукових інституцій часто зазнають утисків через свої погляди. Долучилися до протестів також в Угорщині. В цій країні парламент прагне припинити роботу заснованого мільярдером Джорджем Соросом Центральноєвропейського університету, звинувачуючи його у «неправильних» поглядах та деструктивній діяльності.

Як європейські чиновники відреагували на «Марш за науку»

Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель висловився на підтримку наукової свободи:

На вільні дослідження та навчання спирається відкрите та сучасне суспільство. Якщо науковців звільняють з політичних причин, університети витісняються, а наукові галузі значно послаблюються, — це також атаки на наше розуміння демократії. Ми повинні рішуче захищатися від цього

Джерело: Deutsche Welle

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: